fbpx

Blachownia

Kolejna edycja miejskiego konkursu foto. To okazja, by pokazać ciekawe miejsca Blachowni

fot. Pixabay

W ubiegłym roku w konkursie wzięła udział ponad setka uczestników. Za trzy tygodnie okaże się, jak będzie w tym sezonie. Do 10 grudnia pasjonaci fotografii mogą nadsyłać swoje prace obrazujące zmiany zachodzące w miejskiej przestrzeni.

Organizatorem tego wydarzenia już po raz trzeci jest Towarzystwo Przyjaciół i Miłośników Blachowni, a patronat nad nim tradycyjnie objęła burmistrz Sylwia Szymańska. Choć uczestnictwo nie zostało ograniczone tylko do mieszkańców gminy, gdyż w konkursie może wziąć udział każdy chętny, to już sama tematyka dotyczy wyłącznie tego konkretnego miasta.

– Zależy nam na tym, by autorzy zdjęć pokazali za ich pośrednictwem dostrzegalne zmiany jakie zaszły w samej Blachowni. Chodzi nie tylko o zmiany architektoniczne, ale również przyrodnicze, turystyczne, sportowe czy choćby te związane z szeroko pojętą kulturą – mówi Katarzyna Małasiewicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół i Miłośników Blachowni.

Konkursowicze mogą zgłosić maksymalnie dwie fotografie wykonane w dowolnej technice. Odbitki nie mogą być mniejsze niż format 15 x 20 centymetrów. Do zdjęć trzeba będzie dołączyć kartę zgłoszeniową, na której należy umieścić imię i nazwisko, wiek oraz numer swojego telefonu. Taki komplet musi trafić do biura podawczego urzędu miejskiego.

Najpóźniej do 15 grudnia jury oceni prace i przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie zdjęcia będzie można później obejrzeć w trakcie wystawy pokonkursowej. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 513 066 536 lub wchodząc na stronę internetową magistratu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter