fbpx

Janów

Kolejna inwestycja odhaczona. Kosztowała pół miliona złotych

fot. Urząd Gminy Janów

Wizyta przedstawicielek samorządu wojewódzkiego w Janowie stała się okazją do oficjalnego otwarcia inwestycji, jaką w ostatnim czasie zrealizował urząd gminy.

Pod koniec września w sali Sejmiku Województwa Śląskiego odbyła się uroczystość przekazania umów na budowę lokalnych dróg dojazdowych dla gmin regionu. Pośród samorządowców, którzy odbierali akty dofinansowania planowanych inwestycji, był również wójt Janowa Edward Moskalik.

Fundusze te przekazywane były zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Do Janowa trafiło łącznie 208,5 tys. zł. Z takim właśnie wsparciem wybudowano drogę łączącą Okrąglik, Lusławice i Żuraw.

– Jest ona także dużym skrótem dla mieszkańców Lipnika. Całkowity koszt zadania to nieco ponad 507 tys. zł – informują miejscowi urzędnicy.

I choć sama budowa zakończyła się już jakiś czas temu, to 27 stycznia szlak ten został oficjalnie otwarty. Okazją stała się wizyta na terenie gminy przedstawicielek urzędu marszałkowskiego. Nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi, podziękowań, gratulacji i życzeń dalszych sukcesów. Wszystkich przybyłych włodarz ugościł także słodkim poczęstunkiem.

– Podczas wizyty panie odwiedziły także miejsca, w których znajdowały się inwestycje współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Spacerowały ścieżką pieszo-rowerową łącząca Janów ze Złotym Potokiem, oglądały ścieżkę rowerową w Lgoczance oraz remizę OSP Piasek, a także nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zobaczyły też kapliczkę w Okrągliku i zapoznały się z koncepcją zagospodarowania terenu przy stawie w Żurawiu – podsumowują wizytę przedstawiciele gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter