fbpx

Mstów

Kolejna modernizacja w Jaskrowie. Tym razem zainwestowano w oświetlenie led’owe

fot. Urząd Gminy Mstów

Leżący przy szkole skwer, który stanowi swoistą wizytówkę miejscowości, teraz okazale prezentuje się również po zmroku. Zrealizowane niedawno zadanie polegające na zwiększeniu punktów oświetleniowych, to następna z szeregu inwestycji w tym rejonie.

Zakres wykonanych ostatnio prac na terenie mieszczącego się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie skwerze, objął zakup i montaż ośmiu lamp parkowych z oprawami typu LED. Gmina sukcesywnie modernizuje najbliższe otoczenie tego kluczowego w sołectwie miejsca.

– Jeszcze kilka lat temu ten teren był mocno zaniedbany. Poprawa estetyki polegająca na kompleksowym zagospodarowaniu skweru i jego bezpośredniego sąsiedztwa, to efekt drobiazgowo przemyślanej strategii – wyjaśnia wójt Tomasz Gęsiarz.

W 2018 roku, w oparciu o pozyskane z urzędu marszałkowskiego dofinansowanie w ramach inicjatywy sołeckiej, wykonano między innymi piesze ścieżki z kostki brukowej, ukształtowano terenu wokół nich, a następnie obsiano go trawą oraz posadzono krzewy. Gmina zakupiła również urządzenia do ćwiczeń.

W tym samym roku ruszyła zakończona w 2019 przebudowa ulicy Starowiejskiej. Podzielona na dwa etapy inwestycja objęła między innymi remont parkingu przy szkole, jak i odwodnienie samej drogi czy położenie asfaltobetonowej nawierzchni na całej powierzchni jezdni.

Na lata 2018-2019 przypadła również korekta geometrii skrzyżowania drogi wojewódzkiej 786 ze wspomnianą ulicą, a także prace brukarskie przy przystanku.

– Wybrane rozwiązanie znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz pojazdów zmechanizowanych w tym rejonie – dodaje wójt Gęsiarz.

Ubiegły oraz obecny rok przyniósł z kolei dwie mniejsze inwestycje zrealizowane tym razem w ramach funduszu sołeckiego. Chodzi o wykonanie nasadzeń krzewów i dosiewkę trawy na terenie skweru oraz instalację kamer monitoringu gminnego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter