fbpx

Kłobuck

Kolejna odsłona konkursu recytatorskiego. MOK czeka na zgłoszenia

fot. Pixabay

Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku organizuje kolejną edycję konkursu recytatorskiego. Chętni, którzy chcą wziąć w nim udział, na wysłanie swoich zgłoszeń mają czas do 13 kwietnia.

To jeden z najstarszych i największych konkursów recytatorskich w województwie śląskim. Przede wszystkim ma on na celu zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą oraz do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy.

– Konkurs sprzyja pielęgnowaniu kultury języka polskiego, a z kolei zarówno jego uczestnikom, jak i ich opiekunom umożliwia integrację oraz wymianę doświadczeń. Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych, będących jednocześnie uczniami szkół podstawowych – podkreślają organizatorzy.

Zarówno gminne, jak i powiatowe eliminacje do finału XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa” Kłobuck-Częstochowa 2022 zaplanowane zostały na 20 i 22 kwietnia. Pierwszy termin przewidziany został dla uczniów z terenu miasta i gminy Kłobuck, a drugi dla młodych mieszkańców pozostałych samorządów z terenu powiatu kłobuckiego.

– Tegoroczna edycja odbędzie się w formule stacjonarnej oraz na podstawie nagrań wideo nadesłanych przez uczestników. Zachęcamy do korzystania z tekstów najbardziej współczesnych polskich autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Prosimy o niepowielanie repertuaru z poprzednich lat – dodają miejscowi animatorzy kultury.

Warunkiem udziału jest nadesłanie do 13 kwietnia dokładnie wypełnionych kart zgłoszeń na adres. Można to uczynić za pośrednictwem maila lub tradycyjną pocztą wysyłając formularz na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie tej instytucji.

Jak podkreślają osoby zaangażowane w przygotowanie tego wydarzenia, ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w tym samym dniu, po zakończeniu przesłuchań i posiedzeniu komisji jury. Natomiast eliminacje regionalne i zarazem finał dla laureatów z powiatu kłobuckiego zaplanowano na 27 i 28 kwietnia w Częstochowie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter