fbpx

Ekologia w powiecie

Kolejna pula pieniędzy dla przedsiębiorców na fotowoltaikę

fot. Pixabay

1 września Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomi przyjmowanie wniosków w kolejnej edycji programu dedykowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy noszą się z zamiarem zainwestowania w fotowoltaikę.

Firmy z województwa śląskiego mogą się ubiegać o dofinansowanie na budowę instalacji o mocy do 50 kW. Dla zainteresowanych Fundusz przeznaczy 5 mln zł. 4,5 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek, a kolejne 500 tys. zł będą stanowiły dotacje. Nabór potrwa tylko przez miesiąc lub do wyczerpania alokacji środków.

Przyznane dofinansowanie będzie mogło pokryć całość kosztów planowanej inwestycji, z tym że nieumarzalna pożyczka jego 90 proc., a sama dotacja – do 10 proc. udzielonego dofinansowania.

– Warunkiem udzielenia przez Fundusz dofinansowania w formie dotacji jest skorzystanie z dofinansowania w formie pożyczki w ramach niniejszego programu – zaznacza instytucja.

Dotychczasowe edycje programu „50 kW na start” cieszyły się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Potwierdził to ubiegłoroczny pilotaż. W 2020 roku firmy sektora MŚP złożyły dwadzieścia sześć wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 3,5 mln zł. Obecny nabór jest już drugim w tym roku. Podczas wiosennej akcji do dyspozycji było 10 mln zł.

Szczegóły programu „50 kW na start” dostępne są na stronie WFOŚiGW w Katowicach (tutaj)

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter