fbpx

Mstów

Kolejna remiza poddana termomodernizacji. Tym razem remontem objęto strażnicę w Siedlcu

fot. Urząd Gminy Mstów

Obiekt należący do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu radykalnie zmienił swój wizerunek. Niedawno zakończyły się prace związane z jego termomodernizacją i przy okazji odnowieniem fasady budynku.

Murowana strażnica w Siedlcu działa od 1998 roku więc elewacja po ćwierćwieczu eksploatacji aż prosiła się o docieplenie.

– To kolejna inwestycja związana z termomodernizacją strażnic OSP na terenie naszej gminy – podkreśla wójt Tomasz Gęsiarz. – W ostatnich latach podobne prace zostały wykonane między innymi w remizach w Kucharach, Małusach Wielkich, Małusach Małych czy Zawadzie. Dodatkowo w Jaskrowie w 2017 roku powstał nowy budynek garażowy, a w ubiegłym roku w Mstowie wybudowano zupełnie nową remizę – wymienia włodarz.

W przypadku siedziby druhów z Siedlca zakres przeprowadzonych prac objął między innymi oczyszczenie mechaniczne powierzchni wraz z gruntowaniem, mocowanie płyt styropianowych, położenie silikonowej wyprawy tynkarskiej, przeprowadzenie niezbędnych obróbek blacharskich oraz wykonanie izolacji cieplnych i przeciwwilgociowych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter