fbpx

Ekologia w powiecie

Kolejna zielona pracownia w regionie. Tym razem w Mstowie

fot. Urząd Gminy Mstów

Choć na szkolnych korytarzach jeszcze pusto, a uczniowie mstowskiej podstawówki edukują się zdalnie, to ich rodzima placówka zyskała właśnie nowoczesną pracownię biologiczno-geograficzną. 

Koncepcję klasy pod szyldem „Ciekawi świata” udało się stworzyć dzięki otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu „Zielona Pracownia 2020”. Dofinansowanie wyniosło 30 tys. zł. Pozwoliło ono nie tylko wykonać niezbędne prace remontowe, ale i doposażyć przestrzeń w odpowiednie pomoce edukacyjne, sprzęt multimedialny, komputerowy oraz meble.

Koncepcja układu sali opiera się na wydzieleniu dwóch stref – biologicznej i geograficznej. W pierwszej znalazły się atrakcyjne pomoce dydaktyczne, jak szkielet, układ mięśniowy człowieka czy mikroskopy. Pojawiły się także preparaty z materiałem biologicznym oraz zestawy narzędzi preparacyjnych. W kolejnej natomiast – na półkach i w szafach ekspozycyjnych wystawione są  fizyczne i polityczne globusy oraz okazy skał, minerałów, które mstowska szkoła posiadała, ale brakowało sali do ich wyeksponowania. Przewidziano również zakup modeli ruchu obiegowego Ziemi, poziomic i warstwic oraz wulkanu.

– Wszystko po to, by uczniowie chętnie spędzali czas na nauce, rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze, jak i ekologiczne. Wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły oraz zakup ciekawych pomocy dydaktycznych spowodują, że lekcje i zajęcia staną się kreatywne, inspirujące i twórcze – komentują przedsięwzięcie jego pomysłodawcy. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter