fbpx

Janów

Kolejne drogi idą do remontu. Będą kosztować kilka milionów złotych

fot. Urząd Gminy Janów

Niemal 8,8 mln zł wyda w najbliższym czasie gmina Janów na budowę i modernizację dróg w Pabianicach, Piasku i Górach Gorzkowskich. Zakres prac jest olbrzymi, a prace obejmą odcinki liczące łącznie kilka kilometrów.

15 listopada miejscowy urząd gminy wybrał firmy, które zrealizują wskazane w przetargu trzy zadania. Na jedną z części postępowania, zresztą najbardziej kosztowną, wójt Edward Moskalik podpisał już umowę z firmą Larix z Lublińca. Mowa o drodze do Pabianic, której przebudowa ma ruszyć jeszcze w grudniu. Zadanie pochłonie 5,1 mln zł.

– W ramach tego zadania zostanie przebudowany kilometr drogi gminnej na odcinku od DK 46 do posesji nr 16 w Pabianicach. Zostanie wybudowany również ciąg pieszo-rowerowy i odwodnienie drogi, a przy DK 46, po stronie Pabianic, powstanie zatoka autobusowa. Obie zatoki autobusowe połączy doświetlone przejście dla pieszych i fragment chodnika łączący nową zatokę autobusową z tą istniejącą po stronie Skowronowa. Przebudowa potrwa około roku – informuje włodarz Janowa.

Kwota, jaką urząd będzie musiał uiścić wykonawcom, jest w istocie spora. Budżet gminy nie ucierpi jednak na tym zanadto. Większość kosztów pokryją pieniądze pozyskane z finansowanego przez obywateli tzw. Polskiego Ładu.

Gmina Janów otrzymała bowiem z drugiego rozdania łącznie aż 10,2 mln zł na dwa zadania. Pierwsze, opiewające na kwotę 2,6 mln zł dotyczy modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie samorządu. Drugie, w wysokości 7,6 mln zł to właśnie środki na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Pabianice, Piasek i Góry Gorzkowskie.

W ostatniej z nich wyremontowane zostaną trzy odcinki drogi dojazdowej do pól łączącej Góry Gorzkowskie ze złotym Potokiem i Huciskiem. Razem to prawie 2,6 kilometra. W tym przypadku najkorzystniejszą ofertę złożyła również firma Larix, na kwotę 1,9 mln zł.

Przedsiębiorstwo Hucz z Boronowa przebuduje natomiast szlaki w Piasku. Do remontu pójdą ulice Leśna, Krótka, Strażacka i Nowowiejska. Wartość prac to około 1,7 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter