fbpx

Mstów

Kolejne działki budowlane na sprzedaż w spokojnej okolicy

fot. Pixabay

Miejscowe władze zamierzają przeprowadzić pod koniec czerwca przetarg, który doprowadzi do sprzedaży dziewięciu działek budowlanych zlokalizowanych w Krasicach.

Jak przekonują urzędnicy, działki położone są w cichej i spokojnej lokalizacji. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią malownicze tereny rolne i leśne, a otaczający je obszar obfituje w liczne tereny zielone.

– Jest to idealny teren dla miłośników grzybobrania. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się rozproszona zabudowa mieszkaniowa, budynek szkoły oraz strefa rekreacji ruchowej w postaci placu zabaw, zewnętrznej siłowni i boiska. Teren jest płaski, niezagospodarowany i porośnięty częściowo drzewami iglastymi – informują pracownicy urzędu gminy.

Działki oddalone są tylko o około siedem kilometrów od centrum Mstowa, skąd można do nich dojechać drogą gminną 631036 S, drogą powiatową DP 1024S od strony Kłomnic i Skrzydlowa lub drogą wojewódzką 786 od strony Mokrzeszy.

– Posiadają regularny kształt zbliżony do prostokątów lub trapezów, a ich powierzchnie wynoszą około 800 m². Częściowo posiadają one bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ulicy Strażackiej, natomiast do części działek dojazd będzie odbywał się poprzez projektowaną drogę wewnętrzną. Nieruchomość ma dostęp do uzbrojenia terenu w postaci sieci wodociągowej i energetycznej. W ich zasięgu przebiega także sieć gazowa – precyzują urzędnicy.

Przetarg, do którego ma dojść 27 czerwca, rozpocznie się o godz. 10. Mogą w nim wziąć udział zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, pod warunkiem, że wpłacą wadium w wysokości określonej w ogłoszeniu na numer konta bankowego urzędu gminy Mstów. Termin na dokonanie tej czynności upływa 22 czerwca.

– Wpłacone wadium zostanie zaliczone bez odsetek na poczet ceny nabycia, jeżeli osoba je wpłacająca wygra przetarg. Jeżeli nie, to środki zostaną zwrócone w ciągu trzech dni. Warto pamiętać jednocześnie, iż wadium nie podlega zwrotowi, gdyby doszło do przypadku, że osoba, która wygra przetarg, jednocześnie będzie się uchylać od zawarcia umowy – słychać w urzędzie gminy.

Ceny wywoławcze działek kształtują się w kwotach pomiędzy 35-39 tys. zł. Do tego należy jeszcze doliczyć 23 proc. stawkę podatku VAT. Wszelkie dodatkowe informacje zainteresowani uzyskają dzwoniąc pod numer telefonu 34 328 40 05 wew. 40.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter