fbpx

Kłobuck

Kolejne kluby z dotacją od magistratu. Łącznie organizacje pozarządowe mogły liczyć na blisko czterysta tysięcy

fot. Pixabay

Jak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu, miejscowe władze podpisały umowy z dwoma lokalnymi stowarzyszeniami – Klubem Sportowym „Wojownik” oraz Klubem Pływackim „Delfin”. Na swoją statutową działalność w tym roku obie organizacje otrzymały z gminnej kasy w sumie 45 tys. zł. Krótko po tym, urząd miejski poinformował o udzieleniu wsparcia kolejnym siedmiu podmiotom.

Najwięcej, bo aż 100 tys. zł trafi do Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Znicz” Kłobuck na realizację i organizację zajęć treningowych z piłki nożnej. Druga, pod względem wielkości dofinansowania organizacja, to Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Kamyk. Stowarzyszenie mogło liczyć na 65 tys. zł wsparcia nie tylko na prowadzenie treningów, ale i również na organizację i udział w zawodach sportowych oraz bieżące utrzymanie boiska.

62 tys. zł powędruje z kolei do budżetu Ludowego Klubu Sportowego „Oksza” Łobodno i podobnie, jak w przypadku dwóch wcześniej wymienionych stowarzyszeń, przekazane przez gminę środki pomogą młodym piłkarzom z tej miejscowości. Natomiast dla podopiecznych Ludowego Klubu Sportowego „Błękitni” Libidza magistrat w tym roku zarezerwował 45 tys. zł. Pieniądze pójdą na wsparcie działań zmierzających do upowszechniania kultury fizycznej jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Na piłkarskie treningi, udział w zawodach, a także utrzymanie boiska i terenu klubu mogli liczyć także sportowcy z Ludowego Klubu Sportowego „Sparta” Nowa Wieś. Na realizację zadania publicznego związanego z ochroną zdrowia w zakresie wspomagania działalności służących rozwiązywaniu problemów alkoholowych w tej miejscowości, na klubowe konto wpłynie 35 tys. zł.

Burmistrz Jerzy Zakrzewski zdecydował również o wsparciu dwóch organizacji spoza branży sportowej. Chodzi o Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Atol”, które dostanie 19 tys. zł na propagowanie wiedzy na temat życia w trzeźwości oraz pomocy osobom nadużywającym alkoholu i ich bliskim, a także dla miejscowych harcerzy. Hufiec ZHP Kłobuck otrzyma dotację w wysokości 15 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter