fbpx

Koniecpol

Kolejne miliony dla Koniecpola. Pójdą na kanalizację i wodociągi

fot. Piotr Biernacki

5 listopada Ministerstwo Finansów opublikowało tabelę z kwotami dofinansowania dla gmin w ramach tzw. uzupełnienia subwencji ogólnej, które dedykowane jest wyłącznie na wsparcie zadań z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Gmina Koniecpol otrzymała na rozwój sieci sanitarnej i zadania wodociągowe ponad 2,5 mln zł.

Podział pieniędzy nastąpił automatycznie na podstawie opracowanego przez Ministerstwo Finansów algorytmu. Opiera się on na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym tych dotyczących zamożności samorządów oraz uwzględnieniu danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 31 października. 

Gminy nie musiały składać żadnych wniosków na konkretne przedsięwzięcia. W skali całego kraju rozdysponowano w ten sposób łącznie 4 mld zł, z czego 1 mld na zadania wodociągowe, a 3 mld zł na zadania kanalizacyjne. W sumie wparcie otrzyma 1714 gmin. Przyznane środki mogą one wykorzystać na inwestycje w latach 2021-2024.

Jak podkreślał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Ryszard Suliga, dedykowane 1,4 mln zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej zostanie przeznaczone na drugą część prac na Magdaszu oraz trzeci etap w dzielnicy Słowik. Natomiast 1,1 mln zł, które trzeba wykorzystać na rozwój infrastruktury zaopatrującej w wodę, pozwoli w końcu zamknąć prowadzone od kilku lat prace przy budowie wodociągów na terenie gminy. Te środki urząd zamierza przeznaczyć na inwestycje w Wąsoszu, Kuźnicy Wąsowskiej, Łysakowie oraz na ulicy Zielonej w Łysinach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter