fbpx

Popów

Kolejne zatrzymanie w sprawie brutalnego napadu w gminie Popów

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

W miniony wtorek kłobuccy kryminalni aresztowali trzeciego sprawcę, który ostatniego dnia lutego razem z kolegami dokonał rozboju na 62-letnim mężczyźnie. Najpierw pobili oni pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu samochód, pieniądze i biżuterię. Grozi im dwanaście lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w leżącej w gminie Popów miejscowości Lelity. Z relacji funkcjonariuszy wynika, iż chwilę po tym, jak 62-latek został napadnięty przez trzech mężczyzn, najpierw dostał pięścią w twarz, a chwilę później stracił osobowego volkswagena, gotówkę i kosztowności.

Zaledwie dwa dni wystarczyły policjantom, by zatrzymać dwóch z trzech podejrzanych. Wobec 19-latka i starszego od niego o dwadzieścia lat agresora prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż trzydzieści metrów.

– Trzeci podejrzany ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany 20 kwietnia przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dzień później, na wniosek częstochowskiej prokuratury, sąd aresztował zatrzymanego 35-latka na trzy miesiące – informują mundurowi.

O dalszym losie wszystkich trzech sprawców rozboju zadecyduje wymiar sprawiedliwości. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet dwanaście lat więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter