fbpx

Kłobuck

Kolejny pijany narozrabiał i uciekł. Tym razem ucierpiał płot w Lgocie

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Mieszkaniec Wręczycy Wielkiej zaparkował swoje bmw na ogrodzeniu mieszczącej się w Lgocie przy ulicy Południowej nieruchomości. Kierowca, który w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu, prowadził mimo orzeczonego zakazu siadania za kółkiem.

Nie ma miesiąca, by biuro prasowe kłobuckiej komendy nie informowało o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Coraz częściej zdarza się również, że sprawcą przestępstwa okazują się osoby, wobec których sąd orzekł już wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do kolejnej sytuacji tego typu doszło tym razem w Lgocie. Policjanci, których zaalarmował świadek zdarzenia, po przybyciu na miejsce zobaczyli uszkodzony parkan oraz porzucone bmw. Na podstawie złożonych przez świadka zeznań funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, do którego szybko udało im się dotrzeć.

Mężczyzna przyznał się, iż to on prowadził wspomniany pojazd. W momencie wykonywania policyjnych czynności okazało się, iż 33-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, iż nieodpowiedzialny kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2023 roku.

Sprawca usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi i spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu wysoka grzywna, dożywotnia utrata prawa jazdy, a nawet kara więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter