fbpx

Mykanów

Kolejny sukces orkiestry z Mykanowa. Tym razem podwójny

fot. Pixabay

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów zajęła pierwsze miejsce w 25. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych.

To największa i jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Charakteryzuje ją trwający dwa lata kilkuetapowy proces eliminacji. Spośród ośmiuset orkiestr wyłaniane są te najlepsze, które rywalizują później w ścisłym finale, gdzie oceniane są w dwóch kategoriach. Pierwsza to koncert sceniczny i przemarsz, natomiast drugą stanowi prezentacja orkiestry w paradzie marszowej.

W odbywającym się w ostatni weekend czerwca festiwalu w Białymstoku, udział wzięło dziesięć orkiestr ochotniczych straży pożarnych z różnych stron kraju. Rywalizację muzycy rozpoczęli w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie następnie wydarzenie przeniesione zostało na Rynek Kościuszki. To tam miało miejsce uroczyste otwarcie festiwalu, podczas którego artyści mieli okazję przedstawić publiczności swoje umiejętności w marszu. Kolejny dzień z kolei zdominował konkurs parady marszowej.

Decyzją jurorów drużyna z Mykanowa zwyciężyła w obu kategoriach. Drugie miejsce, także w obu kategoriach, zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin (woj. świętokrzyskie). Trzecie w kategorii konkurs sceniczny/przemarsz przypadło w udziale Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Mońkach (woj. podlaskie). Natomiast w kategorii musztra paradna ostatnie miejsce na podium zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Suchowola (woj. podlaskie).

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter