fbpx

Mstów

Kompleks boisk sportowych oficjalnie oddany do użytku

fot. Urząd Gminy Mstów

W ubiegłym roku gmina zakończyła budowę kilku boisk zlokalizowanych przy szkole w Brzyszowie. Dofinansowane ze środków ministerstwa sportu zadanie doczekało się niedawno uroczystego otwarcia.

Inicjatorem stworzenia kompleksu był Marian Jaksender, wieloletni sołtys Brzyszowa. Gmina procedowała ten temat od 2016 roku, od momentu przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Ówcześni radni zabezpieczyli pieniądze, a urzędnicy przeprowadzili procedury przetargowe i pozyskali dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zakres przeprowadzonych prac obejmował między innymi przebudowę boisk do piłki nożnej oraz tego do koszykówki i siatkówki. W pierwszym z wymienionych położono nawierzchnię z trawy syntetycznej i uzupełniono piłkochwyt od strony północnej. Kolejne, oprócz nowej nawierzchni, zyskało dwutorową bieżnię o długości 71 metrów i skocznie do skoku w dal. Powstała też mała architektura w postaci ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci. Wykonawca posadził też drzewa i krzewy. Wszystko prezentuje się nowocześnie i okazale.

Oficjalne oddanie do użytku tak istotnej dla lokalnej społeczności inwestycji zgromadziło szereg gości. 20 maja w Brzyszowie pojawili się parlamentarzyści, władze powiatu i zaprzyjaźnionych gmin, radni, grono pedagogiczne oraz mieszkańcy. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, a ks. Marek Czarnecki, proboszcz parafii w Małusach Wielkich poświęcił obiekt. Na koniec odbył się pokazowy mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami a rodzicami. Jak na dobrego gospodarza przystało, znany z zamiłowania do futbolu wójt Tomasz Gęsiarz wspomógł swoimi umiejętnościami obie drużyny.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter