fbpx

Kłobuck

Komputery i projektor dla czytelników biblioteki, a dla uczniów nowa pracownia

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

W ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” do biblioteki przy ulicy Okólnej w Kłobucku trafiły nowe komputery i projektor. Z kolei w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. św. Dominika Savio, w oparciu o ten sam projekt, powstała pracownia matematyczno-fizyczna.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest on do samorządów i ich jednostek jak na przykład przedszkola, szkoły, biblioteki czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu obszarów.

– Chodzi o aktywność fizyczną, bezpieczeństwo, edukację, ochronę zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie, a także inne inicjatywy mieszczące się w celach programu – tłumaczą inicjatorzy całego przedsięwzięcia z PSE.

W ramach programu kłobucka biblioteka zyskała nowy projektor oraz komputery, z których będą mogli korzystać zarówno czytelnicy placówki przy ulicy Okólnej, jak i korzystający z wszystkich znajdujących się na terenie gminy filii.

– Sprzęt zakupiono na potrzeby realizacji projektu „Widoczni w sieci”, podnoszącego kompetencje cyfrowe czytelników oraz aktywizującego lokalną społeczność – informuje kłobucki magistrat.

Jak podkreślają jego pracownicy, zakup pozwolił poszerzyć ofertę biblioteczną o działania, ułatwiające poszczególnym grupom użytkowników funkcjonowanie we współczesnym świecie online. Głównie o warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży oraz integrację lokalnego środowiska, w tym również międzypokoleniową.

– Jako pierwsi zainteresowanie nową ofertą biblioteczną wyrazili członkowie Stowarzyszenia Akademia Trzeciego Wieku w Kłobucku – dodają urzędnicy.

Ze środków PSE udało się także stworzyć pracownię matematyczno-fizyczną w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. św. Dominika Savio w Kłobucku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter