fbpx

Konopiska

Koncert noworoczny w Konopiskach. Wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki

fot. Urząd Gminy Konopiska

W kościele parafialnym w Konopiskach wybrzmiały najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Gwiazdami tegorocznego koncertu noworocznego był lokalny, dziecięcy zespół „Konopielki” oraz trio „Lady’s Voice”.

Pośród licznie zgromadzonego w świątyni grona mieszkańców nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i wojewódzkich, jak również parlamentarzystów. Sama organizacja wydarzenia w tym właśnie miejscu była możliwa dzięki otwartości na tę inicjatywę proboszcza parafii ks. Sławomira Kaczmarka. Samą aranżacją utworów, jak i scenicznym przygotowaniem „Konopielek”, zajęła się opiekun i choreograf grupy Ewa Błaszczyk.

– Bliskie sercu melodie, zarówno kolędy jak i pastorałki, pozwoliły publiczności na ponowną, radosną celebrację wyjątkowej atmosfery, jaka towarzyszy obchodom świąt Bożego Narodzenia. Publiczność doceniła zaangażowanie młodych wykonawców nagradzając prezentacje wszystkich utworów gromkimi brawami – mówi Olga Muc, specjalista ds. informacji i promocji urzędu gminy.

Równie znakomicie przyjęty został występ grupy „Lady’s Voice” – trio solistek, które przez lata prezentowały swoje artystyczne i wokalne umiejętności jako członkinie zespołu „Śląsk”.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter