fbpx

Blachownia

Koncertem Sławomira Zapały chcą pożegnać lato

fot. materiały promocyjne artysty

Organizatorzy zaplanowanego na ostatni weekend września wydarzenia, szykują nad zalewem w Blachowni ostatnią w tym roku dużą imprezę plenerową. Będą wystawy, festiwal kapel podwórkowych, a także pokaz laserów na wodzie oraz koncert Sławomira Zapały.

Całość przedsięwzięcia zorganizowana zostanie w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Wczasowej. Pożegnanie lata, któremu towarzyszyć ma Święto Dyni, rozpocznie Bieg dla Niepodległej. Start zawodników przewidziano na godz. 10. Sześć godzin później na scenie będą mieli okazje zaprezentować się podopieczni z gminnych szkół i przedszkoli. Zaraz po nich wystąpią miejscowe grupy ludowe oraz zespół Coolturalni.

– O godz. 21 rozpocznie się z kolei koncert Sławomira. Występ artysty i towarzyszących mu muzyków poprzedzi pokaz laserów na wodzie – informuje Paulina Głuszko, z urzędu miasta.

Kolejny dzień upłynie pod znakiem trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Piosenki Podwórkowej. Przegląd rozpocznie się o godz. 16. Później na scenie pojawią się muzycy z Prohibicji. Prezentacja ich repertuaru poprzedzi zaplanowany na godz. 20 koncert festiwalowych laureatów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter