fbpx

Koniecpol

Koniecpolski ośrodek pomocy społecznej wdraża projekt przeciwdziałający dyskryminacji

fot. Fotolia

Czterdzieści osób, mieszkańców i mieszkanek koniecpolskiego samorządu, będzie mogło wkrótce skorzystać z pomocy oferowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koniecpolu, który przy wsparciu funduszy unijnych uruchamia działanie mające pobudzić operatywność i ekspansywność osób wykluczonych.

Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą nim promować aktywność, samodzielność i kreatywność społeczną oraz zawodową zagrożonych ubóstwem i przejawami dyskryminacji na tych właśnie polach. W szczególności zakwalifikowanych do trzeciego profilu pomocy, zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Projekt adresowany jest do dwudziestu mężczyzn i takiej samej liczby kobiet. Objęte wsparciem mają być także cztery osoby niepełnosprawne. Dla wszystkich zorganizowane będą spotkania integracyjne, zajęcia warsztatowe i treningowe, a także dedykowane kursy i szkolenia, kładące jednocześnie nacisk na indywidualne podejście do jednostkowych problemów. Wszystko po to, by pobudzić wśród kursantów pożądane kompetencje i umiejętności, mające ułatwić im przyszłe poruszanie się na rynku pracy.

– Uczestnicy będą mieć równy dostęp do eventów, zajęć i pozostałych działań, niezależnie od płci. Prowadzący będą używali języka wrażliwego na płeć oraz unikali stereotypów w postrzeganiu ról kobiet i mężczyzn – informują urzędnicy, którzy liczą jednocześnie, że po wypełnieniu założeń programu minimum dziesięć osób podejmie zatrudnienie, włącznie z założeniem własnej firmy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter