Czterdzieści osób, mieszkańców i mieszkanek koniecpolskiego samorządu, będzie mogło wkrótce skorzystać z pomocy oferowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koniecpolu, który przy wsparciu funduszy unijnych uruchamia działanie mające pobudzić operatywność i ekspansywność osób wykluczonych.
Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą nim promować aktywność, samodzielność i kreatywność społeczną oraz zawodową zagrożonych ubóstwem i przejawami dyskryminacji na tych właśnie polach. W szczególności zakwalifikowanych do trzeciego profilu pomocy, zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Projekt adresowany jest do dwudziestu mężczyzn i takiej samej liczby kobiet. Objęte wsparciem mają być także cztery osoby niepełnosprawne. Dla wszystkich zorganizowane będą spotkania integracyjne, zajęcia warsztatowe i treningowe, a także dedykowane kursy i szkolenia, kładące jednocześnie nacisk na indywidualne podejście do jednostkowych problemów. Wszystko po to, by pobudzić wśród kursantów pożądane kompetencje i umiejętności, mające ułatwić im przyszłe poruszanie się na rynku pracy.
– Uczestnicy będą mieć równy dostęp do eventów, zajęć i pozostałych działań, niezależnie od płci. Prowadzący będą używali języka wrażliwego na płeć oraz unikali stereotypów w postrzeganiu ról kobiet i mężczyzn – informują urzędnicy, którzy liczą jednocześnie, że po wypełnieniu założeń programu minimum dziesięć osób podejmie zatrudnienie, włącznie z założeniem własnej firmy.