fbpx

Poczesna

Konkurs kulinarny dla KGW. Gminę reprezentowały panie z czterech miejscowych kół

fot. Urząd Gminy Poczesna

14 sierpnia w Dąbrowie Zielonej odbył się powiatowy etap kolejnej edycji „Bitwy Regionów”. To ogólnopolski konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich.

Wydarzenie, które organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa i we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odbyło się już po raz siódmy.

– Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, a także chęci promocji polskiej żywności. Celem pikniku było zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła – relacjonuje Iwona Skorupa, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Impreza w Dąbrowie Zielonej stanowiła pierwszy etap konkursu w powiecie częstochowskim. Z terenu gminy zgłosiły się do niego cztery koła gospodyń wiejskich. Tutejszy samorząd reprezentowały panie z Zawodzia, Słowika, Nierady i Brzezin Kolonii.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter