fbpx

Konopiska

Konopiska gościły hodowców z dwudziestu dwóch krajów

fot. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach

W przedostatni weekend lipca, na terenach kompleksu sportowo rekreacyjnego „Pająk” w Konopiskach, odbyła się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – International Dog Show (CACIB). Wydarzeniu towarzyszyła Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

Impreza, które od kilku lat zajmuje czołowe miejsce na liście najważniejszych wydarzeń w gminie, co roku przyciąga tłumy miłośników zwierząt.

– Do udziału zgłoszono ponad 2,8 tys. czworonogów z dwudziestu dwóch krajów. Czworonogi startowały w klasach tj. najpiękniejsze: młodsze szczenięta, szczenięta, młodzież; kategoria: pośrednia, otwarta, użytkowa, champion, weteran oraz najlepsza grupa hodowlana – informuje Olga Muc z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa towarzysząca.

– Zostało zgłoszonych 345 psów ras myśliwskich, co jest wynikiem niespotykanie dużym, jeśli chodzi o wystawy psów myśliwskich. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrej współpracy między innymi z władzami gminy możemy tworzyć piękne wydarzenie na najwyższym, światowym poziomie – mówiła Tomasz Sławik z zarządu Związku Kynologicznego w Polsce.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter