fbpx

Konopiska

Konopiska wśród samorządów promujących zdrowie

fot. Materiały organizatora

Wójt Jerzy Żurek odebrał z rąk Piotra Celeja, prezesa Quality Institute wyróżnienie w konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie”. Nagrodzono w nim te miasta i gminy, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia oraz promocji aktywności fizycznej.

Uroczysta gala, podczas której wręczano konkursowe nagrody, odbyła się 7 września w podwarszawskich Otrębusach. Oprócz samorządowców, w wydarzeniu wzięli udział menedżerowie podmiotów ochrony zdrowia, naukowcy oraz dziennikarze z całej Polski. Oprócz Konopisk, wśród laureatów znalazły się między innymi takie miasta jak Wrocław, Toruń, Bełchatów, Słupsk, Sopot czy Ciechocinek.

– Jury konkursowe w swej ocenie wzięło pod uwagę między innymi dotychczasowe nasze działania w zakresie budowy i rozwoju zaplecza sportowo-rekreacyjnego – wyjaśnia Olga Muc, odpowiedzialna za promocję gminy. – Zarówno tej istniejącej infrastruktury, jak i działań związanych z jej dalszą rozbudową, aktywność fizyczną mieszkańców korzystających z szerokiej bazy sportowej oraz promocję zdrowego stylu życia. Między innymi pośród najmłodszych mieszkańców – dodaje.

Wspomniany konkurs jest integralną częścią Ogólnopolskiego Programu Certyfikacyjnego „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Projekt realizowany jest od 2013 roku.

– Przyznajemy jedne z najbardziej prestiżowych certyfikatów jakości na rynku ochrony zdrowia – przekonywał Piotr Celej, prezes Quality Institute i organizator wydarzenia. – Nasze wyróżnienia trafiły dotychczas do rąk najwybitniejszych polskich lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia. Grono laureatów naszego konkursu jest wyjątkowe, znamienite, prawdziwie elitarne. To grono osób i instytucji, które mogą być wzorami do naśladowania pod względem troski o jakość, kreatywności, innowacyjności – podkreślał podczas gali.

Jej najważniejszym punktem było wręczenie przyznanych certyfikatów i statuetek. Przedstawiciele wyróżnionych samorządów otrzymali także pisemne uzasadnienia decyzji kapituły konkursu w formie tabelarycznych, punktowych recenzji, zawierających oceny wystawione przez ekspertów zasiadających w certyfikacyjnym jury.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter