fbpx

Kamienica Polska

Konopnicka w remoncie. Nadgryziona zębem czasu jezdnia doczekała się remontu

fot. Fotolia

Do połowy grudnia potrwają prace remontowe wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej w Kamienicy Polskiej. Zadanie realizowane jest na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Przetarg na wykonanie tego zamówienia wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Myszków” z Żarek. Z grona siedmiu oferentów, to właśnie ta firma zaproponowała najlepsze warunki finansowe. Całe przedsięwzięcie zamknie się w kwocie 290 tys. zł.

Remontem objęty zostanie odcinek zaczynający się od nieruchomości o numerze 272, aż do wjazdu do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Na całej długości jezdnia posiada liczne ubytki.

Zakres zadania to między innymi rozebranie dotychczasowej nawierzchni, korytowanie, wykonanie podbudowy, rozebranie obrzeży, krawężników, a także nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki brukowej. Ta po zakończeniu prac trafi oczywiście z powrotem na swoje miejsce.

Projekt budowlany przewiduje ponadto regulację włazów kanałowych i wpustów ściekowych, mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej, jak i również skropienie jej ulepszoną emulsją asfaltową. Wykonawca utwardzi też pobocza i zjazdy oraz oczyści rowy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter