fbpx

Mstów

Kontynuacja prac związanych z zagospodarowaniem skweru w Zawadzie

fot. Urząd Gminy Mstów

Gmina realizuje kolejne etapy działań mających doprowadzić do poprawy estetyki i funkcjonalności bezpośredniego otoczenia terenów rekreacyjnych przy zbiorniku wodnym w Zawadzie.

Zaczęło się od wykonania nowej nakładki bitumicznej wzdłuż ulic Stawowej i Sadowej w 2017 roku. W kolejnym sezonie, w ramach środków pochodzących z funduszu sołeckiego, udało się doposażyć plac zabaw w urządzenia siłowni zewnętrznej. Pojawił się podwójny surfer, twister i jeździec konny, a rok później „tyrolka” oraz ogrodzenie dla bezpieczeństwa bawiących się dzieci. Z kolei w ubiegłym roku gruntownie wyczyszczono i częściowo ogrodzono tamtejszy zbiornik wodny. Usunięto zalegający na dnie osad, wyprofilowano skarpy i uszczelniono jaz odpływowy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku kontynuowano prace w tym rejonie. Zakres robót objął dokończenie ogrodzenia od strony ulic Głównej i Sadowej wraz z dwiema furtkami oraz słupkami. Ponadto przeprowadzone zostały prace porządkowe w postaci frezowania korzeni, dowiezienie i wyrównanie ziemi oraz wykonania nasadzenia drzew.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter