fbpx

W POWIATACH

Konwent burmistrzów i wójtów. Samorządowcy tym razem spotkali się online

fot. Freepik

Włodarze skupieni w Śląskim Związku Gmin i Powiatów nie mają wątpliwości, jak niezbędna jest dalsza współpraca samorządów lokalnych w walce z koronawirusem. O problemach swoich gmin w dobie epidemii rozmawiali podczas wideokonferencji, do której doszło 19 maja.

W spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesięciu samorządowców z terenu województwa śląskiego. W głównej mierze dyskusja skupiła się na możliwościach otwarcia publicznych żłobków i przedszkoli, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Poruszono także kwestię wsparcia służby zdrowia w zakresie zakupu środków ochrony osobistej oraz sprzętu diagnostycznego.

Sporo uwagi poświęcono też pogarszającej się w ostatnim czasie kondycji gminnych budżetów oraz
wątpliwościach prawnych związanych z przekazywaniem danych osobowych osób przebywających w kwarantannie. Poruszono również prawne i organizacyjne aspekty wykorzystania funduszy unijnych w odniesieniu do aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Uczestnicy wirtualnego konwentu uzgodnili, iż będą kontynuować bieżącą wymianę doświadczeń płynących z frontu walki z patogenem. Jednocześnie wyrazili chęć współpracy ze wszystkimi instytucjami samorządowymi oraz organami administracji rządowej. Jak podkreślali priorytetem wspólnych działań ma być skuteczny i bezpieczny powrót do sytuacji sprzed wybuchu epidemii.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter