fbpx

Poczesna

Koszulki, buty i piłki. Do rodzimych klubów trafił sprzęt sportowy

fot. Urząd Gminy Poczesna

Podczas spotkania, które na początku czerwca odbyło się w urzędzie gminy, na ręce prezesów lokalnych klubów sportowych przekazany został sprzęt dla zrzeszonych w nich dzieci i młodzieży.

Podopiecznych sześciu działających na terenie gminy klubów sportowych docenili przedstawiciele Fundacji ESPA. To organizacja, która od 1993 roku zajmuje się niesieniem pomocy humanitarnej oraz wspieraniem edukacji młodego pokolenia. W ubiegłym roku fundacja różnym klubom sportowym w Polsce przekazała sprzęt o wartości 7 mln zł.

Podczas wspomnianego spotkania, koszulki, obuwie treningowe oraz piłki trafiły na ręce prezesów klubów. Ci rozdzielą je pomiędzy swoich wychowanków. Jak podkreślają lokalne władze, okoliczni sportowcy wielokrotnie uczestniczą w turniejach i rozgrywkach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz w mistrzostwach kraju. Dlatego każda forma pomocy z pewnością im się przyda.

– Dziękuję za okazane wsparcie, dzięki któremu będą mogły być realizowane przedsięwzięcia i inicjatywy na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży, zrzeszonych w klubach sportowych działających na terenie gminy. Sport to szczególnie dla młodych ludzi jedna z dróg rozwoju i samorealizacji – podkreślał wójt Krzysztof Ujma zwracając się do darczyńców.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter