fbpx

Kłobuck

Krwiobus zajedzie do Łobodna. To już kolejna odsłona lokalnej akcji na rzecz krwiodawstwa

fot. Pixabay

25 kwietnia, na parkingu przed kościołem parafialnym w Łobodnie, odbędzie się szósta edycja akcji honorowego oddawania krwi. Wydarzenie, nad którym patronat objął burmistrz Jerzy Zakrzewski, potrwa w godz. od 10 do 14.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łobodna i okolic, a w szczególności pełnoletnią młodzież, strażaków z OSP w Łobodnie, radę sołecką, piłkarzy lokalnego klubu sportowego, panie z koła gospodyń wiejskich o wszystkich tych, którzy chcą podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew – zachęcają Marcin Wojtysek i Tomasz Kasprzyk, organizatorzy wspomnianego przedsięwzięcia.

Kto może wziąć w nim udział? Przede wszystkim zdrowe osoby pomiędzy 18, a 65 rokiem życia o wadze ciała powyżej pięćdziesięciu kilogramów. Jeśli tylko nie miało się ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego czy moczowego, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać honorowym krwiodawcą.

Potencjalnymi donatorami nie mogą być osoby, które chorowały na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę lub te zmagające się z cukrzycą. Krew nie zostanie również przetoczona od osób, które w ciągu ostatniego półrocza miały wykonywany zabieg operacyjny, endoskopowy, miały w tym czasie wykonany tatuaż lub przekłuwane uszy lub inne części ciała.

Jak przekonują organizatorzy, niedzielna akcja odbędzie się się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Uczestnicy, przechodząc wstępną kwalifikację, bedą musieli wypełnić ankietę i zadbać o dezynfekcję rąk. Każdemu też zostanie zmierzona temperatura ciała. W związku z trwającymi obostrzeniami sanitarnymi uczestnicy zobowiązani będą do zachowania dystansu.

– Krew mogła oddać osoba, która między innymi w ciągu ostatnich czternastu dni nie przebywała poza granicami kraju, nie miała objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym, ani też i w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem – informują.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter