fbpx

Kłomnice

Książki online dla każdego. Biblioteka w Kłomnicach udostępnia bezpłatnie tysiące ebooków

fot. Pixabay

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach ma nową ofertę związaną z udostępnianiem zbiorów. Od tego miesiąca placówka umożliwiła wszystkim swoim zarejestrowanym czytelnikom bezpłatny dostęp do ebooków.

Dostęp do szerokiej oferty uzyskano w ramach zadania “Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane jest w ramach drugiej, tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego województwa.

– Zostały wybrane wszystkie dostępne opcje. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z trzech serwisów – deklarują pracownicy urzędu gminy.

To Legimi, Ebookpoint oraz Ibuk Libra. O ile pierwsza opcja zawiera bogaty wybór beletrystyki, w sumie kilkadziesiąt tysięcy tytułów w tym wiele nowości wydawniczych, o tyle druga obfituje w literaturę piękną oraz cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Ibuk Libra daje z kolei możliwość skorzystania z ponad trzech i pół tysiąca ebooków w zakresie prawa, medycyny, nauk społecznych, ekonomicznych, humanistycznych czy technicznych.

Aby otrzymać dostęp do wybranego serwisu należy pobrać kod w kłomnickiej placówce lub napisać na adres biblioteka@klomnice.pl i podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po wygaśnięciu dostępu do Legimi lub Ebookpoint czytelnicy mogą pobrać w bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter