fbpx

Kamienica Polska

Kto dostarczy gaz i prąd na potrzeby gminy oraz ile to będzie kosztować?

fot. Pixabay

Na początku grudnia miejscowi urzędnicy dokonali otwarcia ofert w dwóch przetargach nieograniczonych. Pierwszy dotyczył wyboru dostarczyciela prądu, drogi z kolei związany był z koniecznością wyboru spółki, która dostarczy gaz ziemny.

W pierwszym wariancie przedmiot zamówienia obejmował zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulic, parkingów i placów zlokalizowanych na terenie gminy. Z pięciu oferentów najkorzystniejsze warunki zaproponowała spółka Tauron. W przypadku tego oferenta cena 1 kWh energii elektrycznej została oszacowana na poziomie 346,49 zł. Na sfinansowanie całorocznego zamówienia gmina zarezerwowała w budżecie niecałe 288 tys. zł.

W kolejnym przetargu, w którym chodziło o usługę dostawy wysokometanowego gazu ziemnego wraz ze świadczeniem usługi dystrybucyjnej tego paliwa, do urzędu gminy wpłynęły dwie propozycje. Najkorzystniejszą przedstawiła spółka PGNiG Obrót Detaliczny, która za wspomnianą usługę zaproponowała kwotę w wysokości prawie 254 tys. zł. Z racji, iż gmina gotowa była przeznaczyć na ten cel 369 tys. zł, w 2021 roku uda się zaoszczędzić w ten sposób 115 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter