fbpx

Kłomnice

Kto dowiezie uczniów do szkoły? Okaże się po rozstrzygnięciu przetargu

fot. Fotolia

Urząd gminy poszukuje firmy, która dzieciom z trzech miejscowości zapewni po wakacjach transport do podstawówki w Kłomnicach. Chętni na złożenie swoich ofert mają czas do czwartku.

Chodzi o transport uczniów z Konar, Lipicz i Zdrowej. Przewóz realizowany będzie na dwóch trasach, pomiędzy wrześniem i grudniem, w oparciu o harmonogram uzgodniony z dyrektorem placówki.

Pierwsza z nich przebiegać ma na trasie od strażnicy OSP w Zdrowej do szkoły. Druga z kolei wystartuje z pętli przy stawie w Lipiczach, poprowadzi przez Zberezkę i centrum Zawady. Następnie autobus będzie się zatrzymywał przy szkole w Konarach, skąd dalej pojedzie przez ulice Wolności i Leśną w Pacierzowie, aż do miejsca docelowego.

– Przewidujemy po trzy kursy dziennie na każdej z tras. Jeden poranny i dwa popołudniowe, które będą odwozić uczniów – mówi Piotr Juszczyk, wójt gminy.

Urzędnicy wymagają, aby pojazd, którym będą realizowane przejazdy, posiadał przynajmniej czterdzieści miejsc siedzących, nie licząc tego dla kierowcy. Poza postojem przy szkole, w pierwszym z wymienionych wariantów, maksymalna ich liczba może liczyć pięć przystanków. Na drugiej z tras urząd gminy przewiduje ich maksymalnie dziesięć.

– Ze względu na organizację pracy szkoły, ilość przystanków może jednak ulec zmianie – zastrzega Juszczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter