fbpx

Dąbrowa Zielona

Kwiaty, muzyka i solidna dawka dobrego humoru. Święto Kobiet w gminnym wydaniu

fot. Urząd Gminy Dąbrowa Zielona

6 marca w sali widowiskowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Zielonej odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne „Być Kobietą”, przygotowane specjalnie z myślą o mieszkankach gminy. Wydarzenie miało na celu podkreślenie roli kobiet w życiu społecznym i kulturalnym, a także dostarczenie im chwili relaksu i rozrywki.

Podczas spotkania na uczestniczki czekało wiele atrakcji, a uroczystość rozpoczęła się wręczeniem kwiatów i oficjalnymi życzeniami. Złożyli je między innymi wójt Joanna Sokolińska, jej zastępca Artur Miłek oraz wiceprzewodniczący rady gminy Sławomir Kuter, podkreślając znaczenie kobiet w lokalnej społeczności.

W części artystycznej wystapiły dzieci ze studia wokalnego prowadzonego przez Magdalenę Mórawską-Smentek, wykonując utwory o tematyce kobiecej. Dodatkową atrakcją był pokaz mody, podczas którego zaprezentowano zarówno klasyczne, jak i nowoczesne stylizacje. Spotkanie wzbogaciły także aforyzmy i humorystyczne akcenty, które wprowadziły luźną i przyjazną atmosferę.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był popis nowo powstałej lokalnej grupy kabaretowej, która przygotowała specjalnie na tę okazję skecz. Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco, co potwierdziło, że inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem.

Spotkanie „Być Kobietą” było wydarzeniem podkreślającym role kobiet w lokalnej społeczności i sposobnością do integracji. Organizatorzy zapowiadają kontynuację podobnych przedsięwzięć w przyszłości.

Reklama

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter