fbpx

Kłomnice

Laboratoria przyszłości w kłomnickich szkołach. Gmina otrzymała na nie dofinansowanie

fot. Youtube.com/LaboratoriaPrzyszłości

Ponad 354 tys. zł otrzymał tutejszy samorząd na stworzenie laboratoriów przyszłości w placówkach oświatowych, które prowadzi na swoim terenie. Siedem szkół otrzyma wkrótce nowoczesne pomoce dydaktyczne.

„Laboratoria Przyszłości” to projekt o wartości 1 mld zł realizowany przez resort edukacji we współpracy z Centrum GovTech. Ma znacząco podnieść poziom doposażenia szkół w nowoczesne pomoce naukowe jak między innymi roboty, drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt audio-video. Sam katalog obejmuje ponad dwieście dostępnych pozycji.

– Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Organy prowadzące szkoły otrzymają wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności – wyjaśnia ministerstwo.

Jak podkreślają inicjatorzy, głównym celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM, jak technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Co istotne, gmina nie poniesie przy tym dodatkowych kosztów.

Pozyskanie środków z tego programu będzie kolejną inwestycją w rozwój szkolnej infrastruktury na terenie gminy. W ramach bowiem innego działania – „Aktywna tablica” – samorząd kierowany przez wójta Piotr Juszczyka pozyskał 70 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dla szkół w Rzerzęczycach i Witkowicach. W tym przypadku z budżetu dołożone zostanie do projektu 17,5 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter