fbpx

Miedźno

Lada chwila na rynku ukaże się książka poświęcona bitwie pod Mokrą

fot. Urząd Gminy Miedźno

Gmina objęła patronat nad jedną z publikacji z cyklu „Bitwy Kawalerii”. To projekt wydawnictwa My Hobby 4U, które przygotowało książkę w całości poświęconą bitwie pod Mokrą.

Szósty tom kolekcji „Bitwy Kawalerii” ukaże się na rynku 12 listopada. Złożona z czterdziestu tomów seria opisuje wszystkie najważniejsze bitwy polskiej kawalerii z okresu wojen o niepodległość, a także kampanii polskiej 1939 roku. Ma ona za zadanie popularyzować historię polskiej sztuki wojennej, a także przypominać chwalebne karty polskiego oręża.

– Wszystkie tomy kolekcji opracowuje prof. Juliusz S. Tym i dr Daniel Koreś, dwóch uznanych autorów specjalizujących się w tej tematyce. Sporym atutem kolekcji jest to, że do każdego tomu dołączany jest proporczyk pułku polskiej kawalerii, który brał udział w danej bitwie. W przypadku tomu dotyczącego bitwy pod Mokrą będzie to proporczyk 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich – informuje Krzysztof Mijakowski z wydawnictwa My Hobby 4U.

Książka ukaże się w nakładzie pięciu tysięcy egzemplarzy i dystrybuowana będzie w salonikach prasowych i kioskach na terenie całego kraju. W ramach współpracy gmina otrzyma sto egzemplarzy na własny użytek. Na drugiej stronie tomu zamieszczona zostanie informacja o patronacie, z kolei ostatnia będzie służyć celom promocyjnym gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter