fbpx

Mstów

Lada moment startuje długo wyczekiwana inwestycja. Oba brzegi Warty w Mstowie połączy kładka

fot. Urząd Gminy Mstów

Jeszcze w tym roku ruszy budowa kładki przez rzekę Wartę i wykonanie ciągu pieszo-rowerowego. Wykonawca, firma Han-Bud, z którym gmina podpisała właśnie umowę, na sfinalizowanie zadania ma półtora roku. Koszt całego przedsięwzięcia sięgnie blisko 2,4 mln zł.

– Na realizację tej inwestycji, bardzo ważnej dla rozwoju miejscowości Mstów oraz turystyki w gminie, czekaliśmy wiele lat. Ale udało się – cieszy się wójt Tomasz Gęsiarz, który pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pomysł na uatrakcyjnienie tej części Mstowa narodził się kilka dobrych lat temu. Miejscowe władze jeszcze w 2018 zleciły wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej między innymi badania geotechniczne, operat wodnoprawny czy obliczenia hydrologiczne.

Inwestycja będzie polegała na wykonaniu ciągu pieszo-rowerowego sięgającego prawie pięćset czterdzieści metrów, o trzy i pół metrowej szerokości nawierzchni z kostki brukowej. Bezpośrednie przejście przez Wartę stanowić będzie z kolei kładka o konstrukcji betonowej, jednoprzęsłowej, swobodnie podparta na dwóch przyczółkach.

Docelowo planowane jest także wykonanie połączenia terenów rekreacyjnych na prawym brzegu rzeki obejmujące źródła Stoki, przystań dla kajaków, stadion oraz górę Wał z terenami rekreacyjnymi położonymi na lewym brzegu Warty, czyli zalew Tasarki i ścieżki spacerowe przy Skale Miłości.

Sama kładka będzie miała niewiele ponad trzydzieści pięć metrów długości, a jej szerokość całkowita sięgnie czterech metrów, natomiast ta użytkowa będzie o pół metra węższa.

Oprócz wybudowania kładki i ciągu pieszo-rowerowego wykonawca zrealizuje też zabudowę czterech latarni hybrydowych.

– Dodatkowo, w ramach inwestycji związanej z rozbudową oświetlenia ulicznego na terenie gminy, w tym rejonie powstanie dziewięć latarni – dodają mstowscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter