fbpx

Przyrów

Lada moment zakończą się konsultacje. Może wziąć w nich udział każdy powyżej trzynastego roku życia

fot. Urząd Gminy Przyrów

Do końca stycznia potrwają konsultacje w sprawie nadania miejscowości Przyrów statusu miasta. Miejscowi urzędnicy zachęcają do wzięcia w nich udziału i wyrażania swojej opinii na ten temat.

Konsultacje, które rozpoczęły się pod koniec grudnia, mają na celu zasięgnięcie opinii mieszkańców odnośnie obranego przez lokalne władze strategicznego dla przyszłości samorządu kierunku rozwoju. Mają one ogólnogminny charakter, co oznacza, że mogą brać w nich udział mieszkańcy wszystkich miejscowości z terenu samorządu od trzynastego roku życia.

– Zachęcamy do udziału w konsultacjach. Pamiętajmy, że zarówno bogata historia, szacunek do przodków, jak i zachowany do dnia dzisiejszego przywilej lokacyjny w tłumaczeniu z łaciny na język polski, pieczęć z 1783 roku oraz mapa miasta Przyrowa z 1826 roku są najlepszą motywacją do działań związanych z przywróceniem utraconych ponad sto pięćdziesiąt lat temu praw miejskich – mówi wójt Robert Nowak.

Konsultacje przeprowadzone są w formie pisemnej z wykorzystaniem formularza ankiety konsultacyjnej. Sam formularz dostępny jest na stronie internetowej urzędu gminy oraz już w postaci gotowego wydruku w jego siedzibie. Zawiera jedno pytanie, w którym zainteresowani mogą wyrazić swoje poparcie lub sprzeciw dla kwestii nadania centralnej miejscowości w gminie statusu miasta.

– Dla osób, które chciałby podzielić się dodatkowymi opiniami, propozycjami czy spostrzeżeniami przewidzieliśmy również osobną rubrykę, w której można się szerzej rozpisać. Państwa głos jest ważny dla przyszłości Przyrowa i całej naszej gminy – zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach włodarz.

Wypełnione ankiety można wysyłać mailem po uprzednim zeskanowaniu lub wykonaniu fotokopii smartfonem na adres mailowy: przyrow@przyrow.pl lub dostarczyć osobiście do urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter