fbpx

Poczesna

Liczą, że przegląd zapoczątkuje nową tradycję muzycznych spotkań w powiecie

fot. Urząd Gminy Poczesna

Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni” z Poczesnej reprezentował gminę podczas I Przeglądu Zespołów Artystycznych Seniorów. Impreza odbyła się 11 września w Olsztynie.

Zespół powstał w 1994 roku i od tego czasu funkcjonuje przy Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

– Na przestrzeni lat jego skład się zmieniał, ale zawsze stanowili go członkowie koła emerytów i rencistów, które od lat prężnie działa w Poczesnej. Opiekę merytoryczną i artystyczną nad zespołem sprawuje Grzegorz Leonarcik – wyjaśnia Iwona Skorupa, dyrektor GCKIiR.

W drugą sobotę września artyści ze swoim repertuarem pojawili się pod zamkiem w Olsztynie. Tamtejsze koło emerytów, rencistów i inwalidów zorganizowało pierwszą edycję przeglądu senioralnych grup wokalnych.

– Celem I Przegląd Zespołów Artystycznych Seniorów było zaprezentowanie dorobku zespołów artystycznych, stworzenie możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych – dodaje dyrektor Skorupa.

Z jej relacji wynika, iż wydarzenie cieszyło się dobrym odbiorem seniorów i to zarówno tych występujących w roli słuchaczy, jak i tych występujących.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter