fbpx

Mstów

Licząca ponad dwa kilometry ścieżka rowerowa połączyła Mstów z Częstochową

fot. Urząd Gminy Mstów

Oddano do użytku pierwszy w gminie odcinek pieszo-rowerowej ścieżki. Około półtorakilometrowy trakt biegnie od drogi łączącej Siedlec z Jaskrowem do granicy z Częstochową.

Powstała ścieżka to zwieńczenie starań jakie w listopadzie 2015 roku podjęli włodarze obu gmin. Rok później wybudowany został jej częstochowski, mający blisko siedemset metrów, odcinek. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się realizacja drugiego etapu tego przedsięwzięcia. Tym razem po mstowskiej stronie.

Jak przekonują lokalni urzędnicy, ścieżka podnosi atrakcyjność turystyczną tego obszaru i jednocześnie ułatwia dostęp do interesujących rejonów w okolicy. Poczyniona inwestycja ma przede wszystkim sprzyjać wygodzie rowerzystów i piechurów. Władze gminy liczą, że będzie również dobrze służyć pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

Większa część wykonana została z asfaltobetonu, natomiast ta bezpośrednio łącząca się z Częstochową, o długości niewiele ponad dwustu metrów – z kostki betonowej. Szerokość waha się od dwóch i pół do trzech metrów. W miejscach przeznaczonych do wymijania ma ona z kolei cztery i pół metra szerokości.

Dla miłośników rowerowej jazdy, którzy cenią trudniejsze warunki pozostawiono fragment do jazdy ekstremalnej. Miejscami trasa ma także spore przewyższenia, dlatego idealnie sprawdzą się punkty odpoczynkowe, które zlokalizowano choćby na Przeprośnej Górce czy w Jaskrowie w bezpośredniej okolicy ulicy Starowiejskiej i mostu na Warcie.

– Mamy wiele dróg, które służą jako ścieżki rowerowe, ale tak profesjonalnej jak ta jeszcze nie mieliśmy. Inwestycja realizowana była na trudnym terenie i tym samym nie należała do najłatwiejszych, niemniej jednak efekt końcowy jest bardzo dobry – cieszy się wójt Tomasz Gęsiarz.

Gmina chce wykonać jeszcze oznakowania na odcinku prowadzącym od Jaskrowa poprzez Wancerzów do Mstowa.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter