fbpx

Kłomnice

Lokalne mażoretki najlepsze na mistrzostwach kraju

fot. Mażoretki Fanaberia

Będzin Arena stała się pod koniec maja miejscem, w którym swoje umiejętności zaprezentowały najlepsze mażoretki z całego kraju. Odbyły się tam bowiem Mistrzostwa Polski Mażoretek rozgrywane w kategoriach wiekowych juniorek i seniorek. Wielki sukces w tej drugiej odniosły Mażoretki Fanaberia z Kłomnic. Z Zagłębia przywiozły złoty medal. 

Organizatorem wydarzenia był Związek Sportowy Mażoretek. Organizacja wyróżniające się ekipy tancerek wyłoniła wcześniej podczas czterech edycji zawodów okręgowych, rozegranych w kwietniu i na początku maja w Gostyniu, Kamieniu, Olecku oraz Kuźni Raciborskiej. 

To właśnie w tych ostatnich nominację do finałowych rozgrywek wywalczyły mażoretki z gminy Kłomnice, zajmując w nich czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i prezentacjach scenicznych. 

Ciężka praca nie poszła na marne i na mistrzostwach w Będzinie. Dziewczęta w kategorii seniorek wywalczyły pierwsze miejsce.

– Dziękuje wszystkim dziewczynom za zaangażowanie. Ten dzień nie należał do lekkich, bo pech nas nie opuszczał od rana, ale udało się. Mamy to! Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale teraz mamy co świętować – cieszyła się po triumfie Patrycja Dendys, trenerka i choreograf kłomnickiej grupy. 

Co warte podkreślenia, stawką tych ogólnopolskich zmagań były nie tylko okolicznościowe medale i wyróżnienia, lecz również możliwość reprezentowania Polski na zawodach rangi europejskiej i światowej. Najlepsze prezentacje otrzymały bowiem nominacje na zawody międzynarodowe organizowane przez International Federation Majorettes Sport i Majorette World Federation.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter