fbpx

Mstów

Lokalni animatorzy kultury stworzyli własne studio

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie powstało małe studio nagrań. Pomieszczenie, które na użytek lokalnych artystów zaadaptowali jego pracownicy, charakteryzuje przede wszystkim profesjonalna akustyka.

Kierownictwo mstowskiego GOK-u oprócz wymuszonych przez pandemię spotkań online oraz filmów instruktażowych w ramach zajęć plastycznych, postawiło w ostatnim czasie również na realizację nagrań dźwiękowych.

– Aby sprawnie realizować tego typu przedsięwzięcia potrzebne było odpowiednio zaadaptowane akustycznie pomieszczenie. Stąd podjęto decyzję o stworzeniu małego studia nagrań na miejscu – wyjaśnia ideę Krzysztof Drynda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Za lokalizację posłużył niewielki magazyn mieszczący się obok sali muzycznej wspomnianej placówki. Projektem adaptacji akustycznej pomieszczenia zajął się Krzysztof Drynda. Z kolei w realizacji całej koncepcji wsparł go Artur Śpiewak, instruktor plastyki. Panowie wykorzystali różnej grubości gąbki oraz panele akustyczne. Prace trwały blisko półtora miesiąca.

W pomieszczeniu zamontowano podwieszane panele tłumiące, co siłą rzeczy wymusiło obniżenie sufitu. Dodatkowo przygotowano dwa przenośne ekrany akustyczne, które można stosować w zależności od sytuacji oraz ilości osób nagrywających w tym samym czasie. Maksymalnie zadbano także o całkowite zniwelowanie dochodzących z zewnątrz odgłosów.

– Tak przygotowane miejsce posiada nie tylko nowoczesny wygląd, ale jest przede wszystkim znakomicie wygłuszone. Nagrywany głos lub instrument nie będzie posiadał niepożądanych rezonansów, a tym samym jakość realizowanych nagrań będzie wysoka – podkreśla dyrektor Drynda. – Niebagatelny wpływ na całokształt działań muzycznych będzie miała sama lokalizacja, czyli komfort nagrywania u siebie, na miejscu. Określony dzień lub godzinę można też z łatwością dopasować do oczekiwań nagrywającego – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter