fbpx

Poczesna

Lokalny klub sportowy ze statusem OPP. To szansa na podreperowanie jego budżetu

fot. Pixabay

Klub Sportowy Olimpia Huta Stara uzyskał status organizacji pożytku publicznego. Od przyszłego roku każdy, kto rozlicza się z fiskusem, będzie mógł przekazać swój 1 proc. podatku na działalność statutową tego stowarzyszenia.

Olimpia prowadzi trzy grup dziecięce. Szkoli, organizuje obozy sportowe i ma na swoim koncie liczne sukcesy. Działalność klubowa wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Dotychczas zarząd pozyskiwał pieniądze z dotacji czy zwracając się bezpośrednio do sponsorów. Głównym donatorem młodych sportowców z Huty Starej od lat pozostaje urząd gminy. Teraz działacze zyskali dodatkowy mocny instrument, który pozwoli systematycznie zwiększać stan bankowego konta klubu.

– Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania członków klubu, zarządu oraz osób wspierających, którzy pomogli pozytywnie przejść przez spełnienie wymogów formalno-prawnych, co wymagało przygotowania wielu dokumentów – informuje Tomasz Zasępa.

Uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego to dopiero początek batalii. Teraz władze Olimpii staną przed koniecznością prowadzenia długofalowej kampanii promocyjnej. Takiej, która pozwoli na tyle rozpropagować ideę i zachęci mieszkańców gminy, by ci zechcieli przekazać tej organizacji procent ze swojego podatku. Może to uczynić co roku każda osoba rozliczająca się ze skarbówką, która w odpowiednim polu formularza wskaże beneficjenta. W tym przypadku klub Olimpia.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter