Lokalny klub sportowy ze statusem OPP. To szansa na podreperowanie jego budżetu

Poczesna

Klub Sportowy Olimpia Huta Stara uzyskał status organizacji pożytku publicznego. Od przyszłego roku każdy, kto rozlicza się z fiskusem, będzie mógł przekazać swój 1 proc. podatku na działalność statutową tego stowarzyszenia.

Olimpia prowadzi trzy grup dziecięce. Szkoli, organizuje obozy sportowe i ma na swoim koncie liczne sukcesy. Działalność klubowa wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Dotychczas zarząd pozyskiwał pieniądze z dotacji czy zwracając się bezpośrednio do sponsorów. Głównym donatorem młodych sportowców z Huty Starej od lat pozostaje urząd gminy. Teraz działacze zyskali dodatkowy mocny instrument, który pozwoli systematycznie zwiększać stan bankowego konta klubu.

– Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania członków klubu, zarządu oraz osób wspierających, którzy pomogli pozytywnie przejść przez spełnienie wymogów formalno-prawnych, co wymagało przygotowania wielu dokumentów – informuje Tomasz Zasępa.

Uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego to dopiero początek batalii. Teraz władze Olimpii staną przed koniecznością prowadzenia długofalowej kampanii promocyjnej. Takiej, która pozwoli na tyle rozpropagować ideę i zachęci mieszkańców gminy, by ci zechcieli przekazać tej organizacji procent ze swojego podatku. Może to uczynić co roku każda osoba rozliczająca się ze skarbówką, która w odpowiednim polu formularza wskaże beneficjenta. W tym przypadku klub Olimpia.

Adrian Biel, fot. Pixabay