fbpx

Kłomnice

Lokalny zespół ma szansę na zdobycie nagrody za zasługi dla powiatu częstochowskiego

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Zespół Taneczny „Senioritki” został nominowany do nagrody „Za zasługi dla powiatu” za rok 2022 w kategorii związanej z edukacją i kulturą.

Formacja działa od 2015 roku, a obecnie w jej skład wchodzi dwanaście tancerek. Zespół, który rozwija się pod czujnym okiem Piotra Ozgi, choreografa będącego jednocześnie tancerzem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, ma w swym bogatym repertuarze wiele tańców klasycznych.

„Senioritki” świetnie się czują w tańcu cygańskim, hiszpańskim, sambie, walcu, ale również nie są im obce współczesne rytmy. Sukcesywnie zdobywane doświadczenie przyczynia się do coraz częstszych sukcesów. Tancerki mają na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień.

– Od czterech lat nieprzerwanie stają na podium Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej, a Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów zakończyły na pierwszym miejscu – uzasadniają nominację do powiatowej nagrody pracownicy częstochowskiego starostwa.

Zespół wielokrotnie prezentował się w ogólnopolskich mediach. „Senioritki” często są zapraszane i chętnie występują podczas lokalnych wydarzeń, dożynek, festynów czy festiwali.

– Ich występy zawsze odbierane są entuzjastycznie przez widownię, widać w nich zaangażowanie i pasję, co przekłada się na piękne i autentyczne widowisko – podkreślają urzędnicy z powiatu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter