fbpx

Mstów

Mają nową przestrzeń do integracji i zabawy

fot. Urząd Gminy Mstów

Oddano do użytku Centrum Integracyjno-Rekreacyjnym w Cegielni. To jedno z trzech zdań, na które gmina w ramach konkursu przedsięwzięć inicjatyw lokalnych otrzymała dofinansowanie z województwa.

Mieszkańcy Cegielni zyskali nową przestrzeń przeznaczoną do wspólnego wypoczynku. Za kwotę 36,5 tys. zł zrealizowano projekt, który obejmował zakup i montaż altany, ogrodowego grilla oraz ławek. Otoczenie zyskało również szereg urządzeń zabawowych. Teraz dzieci mogą korzystać tam między innymi z potrójnej huśtawki, bujaka i platformowej karuzeli. Połowę poniesionych wydatków gminni urzędnicy pozyskali z budżetu województwa śląskiego.

Miejsce do rekreacji powstanie też w Jaskrowie. Przy ulicy Willowej stanie siłownia zewnętrzna, a ekipa budowlana zagospodaruje skwer przed tamtejszą szkołą. Wykonane zostaną między innymi chodniki, pojawią się też krzewy. Wartość tej modernizacji sięgnie blisko 42 tys. zł. Podobnie jak w Cegielni, także w tym przypadku połowę niezbędnej kwoty zorganizowano w ramach zewnętrznego dofinansowania.

To jednak nie koniec. W Mstowie za 47 tys. zł gmina doposaży plac zabaw i przeznaczy sporą część środków na zwiększenie bezpieczeństwa bawiących się tam maluchów. Województwo dofinansowało to zadanie kwotą 22 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter