fbpx

Mstów

Mają oko na gminę. Postępuje rozbudowa systemu kamer

fot. Urząd Gminy Mstów

Na terenie gminy kontynuowana jest rozbudowa monitoringu wizyjnego. Jego nowe elementy właśnie zostały zamontowane w Siedlcu i w Srocku. Z kolei na mstowskim rynku zmodernizowano infrastrukturę, która już istnieje od jakiegoś czasu.

Tutejszy samorząd sukcesywnie inwestuje w nowe urządzenia. Jak podkreślają lokalne władze, chodzi o poprawę bezpieczeństwa i ochronę mienia mieszkańców.

– W ostatnich latach, szczególnie w miejscach publicznych często niestety dochodziło do aktów wandalizmu. Teraz, dzięki corocznym inwestycjom w systemy monitoringu w poszczególnych sołectwach, łatwiej będzie odpowiednim służbom zidentyfikować sprawców i wyegzekwować stosowne kary – wyjaśnia wójt Tomasz Gęsiarz.

Urząd zrealizował właśnie montaż instalacji w dwóch kolejnych miejscowościach. Chodzi o Srocko i Siedlec. Zarówno zakup sprzętu, jak i jego montaż sfinansowany został z pieniędzy pochodzących z funduszu sołeckiego.

W Srocku monitoringiem objęty został teren leżący przy wielofunkcyjnym budynku remizy. Od niedawna w jego w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się nowoczesna strefa rekreacji. Powstała tam zewnętrzna siłownia oraz plac zabaw.

– To miejsce, z którego na bieżąco korzystają mieszkańcy. Dlatego bardzo ważne jest, aby czuli się tam bezpiecznie – mówi włodarz.

Na wszystko co się tam dzieje baczenie mają cztery kamery, wspomagane przez rejestrator i pojemny dysk. Natomiast w Siedlcu teren uzbrojony został w trzy kamery na słupach w miejscach wlotowych do miejscowości.

– Przy ulicy Św. Ojca Pio, Św. Antoniego, a także przy ulicy Malowniczej – wymienia Gęsiarz.

Modernizacji istniejącego monitoringu doczekał się również rynek we Mstowie. W celu poprawy jakości obrazu zakupiono między innymi siedem nowych kamer oraz 4-teraobajtowy dysk.

– Rynek w Mstowie to centrum miejscowości, miejsce mocno uczęszczane, gdzie ilość potencjalnych zdarzeń jest stosunkowo duża. Dlatego jakość zamontowanych kamer jest sprawą bardzo istotną dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców – tłumaczą zakup gminni urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter