fbpx

Ekologia w powiecie

Mają szansę na zielone pracownie. Fundusz przyznał nagrody

fot. Szkoła Podstawowa w im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziewiątą edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt”. Dotacje na stworzenie koncepcji ekopracowni otrzymało osiem szkół z terenu subregionu północnego województwa.

Działanie Funduszu skierowane jest do szkół podstawowych (klasy od IV do VIII) i średnich z województwa śląskiego. Jego celem jest wsparcie stworzenia projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 12 tys. zł. O środki mogły aplikować jednak wyłącznie placówki, które wcześniej nie otrzymały wsparcia z tego działania.

– Ze stu osiemdziesięciu ośmiu zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, jury wyłoniło siedemdziesiąt dziewięć najciekawszych i wartościowych projektów zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły z otrzymają łącznie prawie 940 tys. zł – podsumowują przedstawiciele Funduszu.

W gronie tym znalazło się osiem szkół z naszego subregionu województwa, który obejmuje powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski. To SP im. J. Korczaka w Zawadzie w gminie Kłomnice, SP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie w gminie Kruszyna, SP w Piasku w gminie Janów, ZSP w Lipiu w gminie Lipie, SP im. S. Ligonia w Truskolasach w gminie Wręczyca Wielka, ZSP w Ostrowach nad Okszą w gminie Miedźno, Gminny ZSP w Więckach w gminie Popów oraz SP w Siedlcu Dużym w gminie Koziegłowy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter