fbpx

Konopiska

Maski, przyłbice, kombinezony. Gmina włączyła się w walkę z koronawirusem

fot. Pixabay

Miejscowe władze przekazały pogotowiu w Blachowni sprzęt ochrony osobistej. Skorzystali także podopieczni miejscowego GOPS-u. Sięgający kilku tysięcy złotych zakup sfinansowano ze środków urzędu gminy.

Kilka dni temu do filii stacji pogotowia w Blachowni pojechał sprzęt, który niewątpliwie przyda się pracownikom tej instytucji w ich codziennej pracy. Specjalistyczne maseczki z filtrami, przyłbice i kombinezony medykom przekazał wójt Jerzy Żurek.

Reklama

– W tym trudnym dla pracowników służby zdrowia czasie, wsparcie w postaci podstawowych środków ochronnych jest nieocenione, gdyż dzięki takim darom zarówno pracownicy opieki zdrowia jak i pacjenci mają poczucie większej pewności i bezpieczeństwa. Pomoc w postaci kolejnych zakupów środków ochronnych będzie przez urząd gminy kontynuowana – mówi Olga Muc.

Jak dodają urzędnicy, włodarz podjął również decyzję o wyposażeniu w maseczki ochronne tych mieszkańców, którzy na co dzień korzystają ze wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach. Wykonane z czterowarstwowej włókniny medycznej maseczki trafiły do skrzynek pocztowych. Ich dystrybucją zajęli się pracownicy GOPS-u.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter