fbpx

Powiat częstochowski

Masz pomysł na firmę? Można zdobyć na ten cel spore pieniądze unijne

fot. Pixabay

Lokalna Grupa Działania „Razem na Wyżyny” ma do rozdysponowania 845 tys. zł w dwóch konkursach dla tych, którzy zdecydują się podjąć działalność gospodarczą. Dzięki wsparciu ma powstać minimum szesnaście nowych firm.

Docelową grupą, do której skierowano ofertę są mieszkańcy terenu sześciu gmin zrzeszonych w LGD. Chodzi o Kruszynę, Dąbrowę Zieloną, Miedźno, Kłomnice, Mykanów i Rędziny. Oficjalny nabór wniosków ma ruszyć 31 stycznia i potrwa przez trzy tygodnie.

Jeden adresowany jest wyłącznie dla kobiet. Przewiduje on finansowanie sięgające 65 tys. zł. W kolejnym pieniędzy jest dużo więcej, gdyż 650 tys. zł, a premia dla pojedynczego podmiotu ma wynieść 50 tys. zł.

Założenia realizowanego przez LGD projektu zakładają pobudzenie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w tym podnoszenie kompetencji podejmujących działania w tym zakresie. Inicjatywy gospodarcze mieszkańców mają nie tylko przyczynić się do powstania nowych miejsc pracy, ale i innowacyjności oraz wykreować te pomysły, które pozytywnie wpłyną na ochronę środowiska czy łagodzenie zmian klimatu.

Aby móc skutecznie ubiegać się o pieniądze, oprócz wersji papierowej aplikację trzeba będzie dostarczyć również na płycie CD, umieszczając na niej ponadto biznesplan wraz z pomocniczymi tabelami finansowymi.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia, mieszczącego się w Mykanowie przy ulicy Cichej 72.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter