fbpx

Mstów

Memoriał dla Tyrasa. To już szósta edycja wydarzenia przygotowanego przez klub z Mokrzeszy

fot. Marcin Kloczkowski/Urząd Gminy Mstów

Szereg rozegranych meczy, dmuchańce dla dzieci, stoisko gastronomiczne i pokaz umiejętności miejscowych druhów. Lokalna społeczność cały czas pamięta o tragicznie zmarłym prezesie KS „Iskra” Mokrzesz.

Memoriał ma na celu upamiętnienie Konrada Tyrasa, który sześć lat temu zginął w wypadku samochodowym. Od tamtego smutnego wydarzenia co roku organizowany jest turniej piłkarski.

Tym razem do rywalizacji stanęło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. W ostatecznej klasyfikacji bezkonkurencyjne okazało się Kolegium Sędziów Częstochowa. Tuż za nimi uplasował się Astar, Laguna Mstów, „Biała Gwiazda” Krasice, „Orły” Kusięta, „Iskra” Mokrzesz, KS „Proterm” i „Start” Soborzyce.

– W zaciętym meczu finałowym reprezentacja Kolegium Sędziów z Częstochowy wygrała 2:1 z drużyną Astar, strzelając zwycięską bramkę w ostatnich sekundach spotkania – kiedy wszyscy czekali już na rzuty karne – informuje Adam Jakubczak, wiceprezes KS „Iskra” Mokrzesz.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez wójta Tomasza Gęsiarza. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Maciej Malinowski (KS Częstochowa), a bramkarzem – Marcin Makowiecki (Iskra). Z kolei statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała w ręce Adriana Jury (Astar).

Tegorocznej odsłonie imprezy towarzyszył szereg komplementarnych atrakcji. Pojawili się młodzi żużlowcy Włókniarza Częstochowa, uczniowie z pobliskiej placówki przygotowali występ artystyczny, panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Iskierki” stoisko gastronomiczne, a druhowie z mokrzeskiej jednostki OSP efektowny pokaz akcji ratowniczej z wykorzystaniem rozcinanego auta.

Spotkanie stało się także okazją, by za trzy i pół roku trenerskiej działalności podziękować Adrianowi Ceglarzowi. Szkoleniowiec właśnie zakończył współpracę z KS „Iskra” Mokrzesz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter