fbpx

Poczesna

Mieszkańcy Nierady będą mieli kanalizację

fot. Pixabay

Wkrótce ruszy pierwszy etap budowy kanalizacji w Nieradzie. Na jeden z kluczowych dla samorządu Poczesnej projektów udało się pozyskać znaczne środki unijne.

Pod koniec czerwca urząd marszałkowski rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Gminy Subregionu Północnego województwa starały się o fundusze na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Poczesna dostanie z tego rozdania aż 7,5 mln zł.

Przewidywano, że sfinansowanie zaplanowanej inwestycji pochłonie 11,2 mln zł. Z budżetu gminy miało pójść na ten cel 3,7 mln zł. Rozstrzygnięty w połowie czerwca przetarg na to zadanie przyniósł jednakże niewielkie oszczędności.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm, w którego skład wchodzą spółka Hydromex Plus z Częstochowy oraz Inst-Gaz z Jaskrowa. Za wykonawstwo zaproponowali prawie 11,1 mln zł. Dokładnie o 120 tys. zł mniej niż zakładali w pierwotnym kosztorysie urzędnicy.

Zakres prac obejmie wybudowanie niemal dwóch kilometrów kanalizacji grawitacyjnej i około ośmiuset metrów tłocznej. Powstaną również dwie przepompownie ścieków oraz sto pięćdziesiąt przyłączy.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter