fbpx

Krzepice

Mieszkańcy się organizują, by pomóc w rehabilitacji małego Michałka

fot. Pixabay

Na początku lipca w Dankowicach odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Michałka Warzychy. Organizatorzy szykują na tę okazję loterię fantową i liczą na pozyskanie funduszy, które pomogą chłopcu w jego walce o zdrowie.

Los nie obszedł się łaskawie z małym mieszkańcem Dankowic. Michałek urodził się jako skrajny wcześniak i obciążony jest wieloma schorzeniami. Ma zespół Downa, nadciśnienie płucne i nieoperacyjną wadę serca. Malec zmaga się z niewydolnością krążeniowo-oddechową, retinopatią wcześniaczą oraz wadą słuchu.

– Systematyczna rehabilitacja i jego ciężka praca przynoszą widoczne efekty, ale regularne ćwiczenia muszą być kontynuowane – przekonuje rodzina chłopca.

A to jak wiadomo wymaga niemałych nakładów finansowych. By pomóc małemu sąsiadowi i jego najbliższym, mieszkańcy organizują piknik charytatywny. Impreza odbędzie się 6 lipca na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Dankowicach. Inicjatorzy wydarzenia liczą, że loteria fantowa, którą planują na ten dzień, pomoże zgromadzić środki na dalsze leczenie dziecka.

– Do końca czerwca potrwa zbiórka fantów, które będzie można wykorzystać podczas loterii. Mile widziane są zabawki, książki czy bony upominkowe. Można je zostawić w okolicznym sklepie u Zofii Marzec lub przekazać na ręce Iwony Wieczorek, Anny Ceglarz, Jadwigi Bali, Jakuba Zalewskiego czy Małgorzaty Pyzik – apelują organizatorzy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter