fbpx

Wręczyca Wielka

Mieszkaniec Wręczycy jeździ po kraju polonezem i zachęca do udziału w akcji charytatywnej

fot. Pixabay

Pochodzący z Wręczycy-Wielkiej Marcin Maciołek to pomysłodawca Pol-Truck-Expedition. Projektu, mającego na celu pomóc zebrać pieniądze na leczenie chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Ksawery Rynkiewicz ma dopiero dwa i pół roku i toczy najważniejszą w swoim życiu walkę. Walkę o życie. W ósmym miesiącu życia lekarze zdiagnozowali u niego chorobę, która w krótkim czasie potrafi doprowadzić do śmierci. Osoby cierpiące na to schorzenie rzadko dożywają dorosłości, zwykle dusząc się z powodu problemów z mięśniami odpowiedzialnymi za oddychanie.

Jest jednak nadzieja. Niszczycielski pochód choroby potrafi zatrzymać terapia genowa z wykorzystaniem tzw. „najdroższego leku świata”. Jego cena to… 9 mln zł. Z wiadomych względów rodzina nie jest w stanie pokryć takiego wydatku. Dlatego na stronie Fundacji Siepomaga uruchomiona została zbiórka pieniędzy.

W nietypowy sposób w pomoc chłopcu postanowił zaangażować się Marcin Maciołek z Wręczycy Wielkiej uruchomiając akcję Pol-Truck-Expedition. Podróżuje po całym kraju swoim charakterystycznym polonezem i kolekcjonuje na karoserii samochodu autografy znanych osób. Docelowo samochód trafi na licytację, z której dochód zasili prowadzoną zbiórkę.

– Ksawerego dzieli tylko pięć kilogramów wagi do granicy, w której możliwe jest zastosowanie leku. Lepsze życie chłopca zostało wycenione na ponad 9 mln zł. Nasz polonez to także żywa, przemieszczająca się reklama. Firmy, które pragną rozreklamować się na regionalnym i krajowym rynku, a tym samym pomóc, mają możliwość naklejenia swojej naklejki z logiem firmy na naszym pojeździe. Całość zebranych środków idzie na cel charytatywny – zachęca Marcin Maciołek.

Liczy się każda złotówka. Wpłat można dokonywać bezpośrednio wchodząc tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter